Produkte > TE CONNECTIVITY > DT04-12PC-L012
DT04-12PC-L012
DT04-12PC-L012 TE Connectivity
eng_cd_dt04-12px-l012_d2.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Conn Housing PL 12 POS 9.12mm Crimp ST Panel Mount Green Package
auf Bestellung 170 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DT04-12PC-L012 TE Connectivity
Category: Automotive connectors, Description: Connector: wire-wire; plug; male,female; DT; PIN: 12; straight; 13A, Manufacturer series: DT, Colour: green, Electrical mounting: crimped, Kind of connector: female; male, Mechanical mounting: for cable; for panel mounting, Locking system: for latch, Connector: plug, Connector variant: sealed, Spatial orientation: straight, Type of connector: wire-wire, Operating temperature: -55...125°C, Contacts pitch: 9.12mm, Number of pins: 12, Maximum current: 13A, Wire size: 20AWG...14AWG, Max. voltage: 250V DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DT04-12PC-L012 DT04-12PC-L012 Hersteller : TE Connectivity eng_cd_dt04-12px-l012_d2.pdf Conn Housing PL 12 POS 9.12mm Crimp ST Panel Mount Green Box Automotive
auf Bestellung 123 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 20
Features: Sealed
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Green
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Pitch: 0.359" (9.12mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Row Spacing: 0.175" (4.45mm)
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Number of Rows: 2
auf Bestellung 123 Stücke:
Mindestbestellmenge: 20
Features: Sealed
Contact Termination: Crimp
Color: Green
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Pitch: 0.359" (9.12mm)
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Row Spacing: 0.175" (4.45mm)
Number of Rows: 2
auf Bestellung 64 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 420 Stücke:
Description: Connector: wire-wire; plug; male,female; DT; PIN: 12; straight; 13A
Manufacturer series: DT
Colour: green
Electrical mounting: crimped
Kind of connector: female; male
Mechanical mounting: for cable; for panel mounting
Locking system: for latch
Connector: plug
Connector variant: sealed
Spatial orientation: straight
Type of connector: wire-wire
Operating temperature: -55...125°C
Contacts pitch: 9.12mm
Number of pins: 12
Maximum current: 13A
Wire size: 20AWG...14AWG
Max. voltage: 250V DC
Mindestbestellmenge: 7
auf Bestellung 215 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
tariffCode: 85366930
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 111 Stücke:
DT04-12PC-L012 DT04-12PC-L012 Hersteller : TE Connectivity eng_cd_dt04-12px-l012_d2.pdf Conn Housing PL 12 POS 9.12mm Crimp ST Panel Mount Green Package