DT04-12PD
DT04-12PD TE Connectivity / DEUTSCH
Hersteller: TE Connectivity / DEUTSCH
Automotive Connectors 12P DT RECP ASM, KEY D, BROWN
auf Bestellung 208 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details DT04-12PD TE Connectivity / DEUTSCH
Contact Termination: Crimp
Color: Brown
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 12
Pitch: 0.359" (9.12mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Row Spacing: 0.175" (4.45mm)
Part Status: Active
Insulation Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Number of Rows: 2
auf Bestellung 186 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 330 Stücke:
Mindestbestellmenge: 13
DT04-12PD DT04-12PD Hersteller : TE Connectivity engcddt0412pdc.pdf Conn Housing RCP 12 POS 9.12mm Crimp ST Cable Mount Brown Box
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Connector: wire-wire; plug; male; DT; PIN: 12; IP68; for cable; brown
Manufacturer series: DT
Colour: brown
Related items: W12P
Kind of connector: male
Mechanical mounting: for cable
Locking system: latch
IP rating: IP68
Connector: plug
Connector variant: w/o contacts
Type of connector: wire-wire
Operating temperature: -55...125°C