DT04-12PA-CE02
DT04-12PA-CE02 TE Connectivity / DEUTSCH
product-DT04-12PA-CE02.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity / DEUTSCH
Automotive Connectors 12P DT RECP ASM, KEY A, E SEAL, BLACK
auf Bestellung 517 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DT04-12PA-CE02 TE Connectivity / DEUTSCH
Category: Automotive connectors, Description: Connector: wire-wire; plug; DT; Inom: 13A; 250V; PIN: 12; IP68; black, Manufacturer series: DT, Colour: black, Contact material: copper alloy, Electrical mounting: crimped, Mechanical mounting: for cable, Locking system: for latch, IP rating: IP68, Connector: plug, Connector variant: sealed, Spatial orientation: straight, Type of connector: wire-wire, Operating temperature: -55...125°C, Contacts pitch: 9.12mm, Number of pins: 12, Current rating: 13A, Maximum current: 13A, Wire size: 20AWG...14AWG, Rated voltage: 0.25kV, Max. voltage: 250V DC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DT04-12PA-CE02 DT04-12PA-CE02 Hersteller : TE Connectivity Deutsch Connectors product-DT04-12PA-CE02.datasheet.pdf Description: CONN RCPT HSG 12POS
Packaging: Bulk
Features: IP68, IP6K9K, Reduced Wire Seals
Connector Type: Receptacle
Contact Termination: Crimp
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Part Status: Active
Number of Rows: 2
Insulation Material: Plastic
auf Bestellung 1768 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
DT04-12PA-CE02 DT04-12PA-CE02 Hersteller : Deutsch customerdrawingdt04-12pa-ce02a.pdf Conn Housing RCP 12 POS Crimp ST Cable Mount Black Package
auf Bestellung 140 Stücke:
Mindestbestellmenge: 15
Description: Connector: wire-wire; plug; DT; Inom: 13A; 250V; PIN: 12; IP68; black
Manufacturer series: DT
Colour: black
Contact material: copper alloy
Electrical mounting: crimped
Mechanical mounting: for cable
Locking system: for latch
IP rating: IP68
Connector: plug
Connector variant: sealed
Spatial orientation: straight
Type of connector: wire-wire
Operating temperature: -55...125°C
Contacts pitch: 9.12mm
Number of pins: 12
Current rating: 13A
Maximum current: 13A
Wire size: 20AWG...14AWG
Rated voltage: 0.25kV
Max. voltage: 250V DC
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 28
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
Zur Verwendung mit: Stiftkontakte der Baureihe DT
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
Ausführung: Buchse
IP-Schutzart: IP68
usEccn: EAR99
Anzahl der Positionen: 12-polig
Nennstrom: 13A
euEccn: NLR
Produktpalette: DT
productTraceability: No
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus Thermoplast
Nennspannung: 250V