DT06-12SB-E008
DT06-12SB-E008 TE Connectivity / DEUTSCH
Hersteller: TE Connectivity / DEUTSCH
Automotive Connectors PLG, 12P, BLK, N, XCAP, B
auf Bestellung 658 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DT06-12SB-E008 TE Connectivity / DEUTSCH
Description: CONN PLUG HSG 12POS 4.45MM, Packaging: Bulk, Features: Sealed, Connector Type: Plug, Contact Termination: Crimp, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 12, Pitch: 0.359" (9.12mm), Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock, Part Status: Active, Number of Rows: 2, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DT06-12SB-E008 DT06-12SB-E008 Hersteller : TE Connectivity Deutsch Connectors DDEController?Action=showdoc&DocId=Customer+Drawing%7FDT06-12SX-XXXX%7FA%7Fpdf%7FEnglish%7FENG_CD_DT06-12SX-XXXX_A.pdf%7FDT06-12SB-E008 Description: CONN PLUG HSG 12POS 4.45MM
Packaging: Bulk
Features: Sealed
Connector Type: Plug
Contact Termination: Crimp
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 12
Pitch: 0.359" (9.12mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C