DT15-12PA-B016
DT15-12PA-B016 TE Connectivity / DEUTSCH
Hersteller: TE Connectivity / DEUTSCH
Automotive Connectors HDR, 12P, GRY, ST, ENH KEY, NI
auf Bestellung 154 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details DT15-12PA-B016 TE Connectivity / DEUTSCH
Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM, Packaging: Bulk, Features: Mounting Flange, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VDC, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Ingress Protection: IP68/IP6K9K, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm), Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.122" (3.10mm), Insulation Height: 1.371" (34.82mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Plastic, Row Spacing - Mating: 0.360" (9.14mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DT15-12PA-B016 DT15-12PA-B016 Hersteller : TE Connectivity Deutsch Connectors DDEController?Action=showdoc&DocId=Data+Sheet%7F1-1773950-7%7FA%7Fpdf%7FEnglish%7FENG_DS_1-1773950-7_A.pdf%7FDT06-2S-C015 Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VDC
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination: Solder
Ingress Protection: IP68/IP6K9K
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm)
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.122" (3.10mm)
Insulation Height: 1.371" (34.82mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Plastic
Row Spacing - Mating: 0.360" (9.14mm)