DT15-12PC-B016
DT15-12PC-B016 TE Connectivity Deutsch Connectors
Hersteller: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM
Packaging: Bulk
Features: Mounting Flange
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VDC
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Ingress Protection: IP68/IP6K9K
Insulation Color: Green
Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm)
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.122" (3.10mm)
Insulation Height: 1.371" (34.82mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Plastic
Row Spacing - Mating: 0.360" (9.14mm)
auf Bestellung 2605 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DT15-12PC-B016 TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM, Packaging: Bulk, Features: Mounting Flange, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VDC, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Ingress Protection: IP68/IP6K9K, Insulation Color: Green, Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm), Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.122" (3.10mm), Insulation Height: 1.371" (34.82mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Plastic, Row Spacing - Mating: 0.360" (9.14mm).