DTF13-12PA
DTF13-12PA TE Connectivity Deutsch Connectors
product-DTF13-12PA.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN HEADER R/A 12POS 4.44MM
Packaging: Tray
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Ingress Protection: IP68
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.112" (2.84mm)
Insulation Height: 0.909" (23.09mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Thermoplastic
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DTF13-12PA TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN HEADER R/A 12POS 4.44MM, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Ingress Protection: IP68, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.112" (2.84mm), Insulation Height: 0.909" (23.09mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Thermoplastic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 173 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: Y-EX
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
IP-Schutzart: IP68
usEccn: EAR99
Nennstrom: -
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: -
Kfz-Steckverbindergehäuse: Abgewinkelte Buchse
Produktpalette: DTF Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Steckverbindermaterial: Gehäuse aus Nylon (Polyamid), glasfaserverstärkt
Nennspannung: 12VDC