DTF15-12PA
DTF15-12PA TE Connectivity Deutsch Connectors
product-DTF15-12PA.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM
Packaging: Tray
Features: Board Guide
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Gray
Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm)
Contact Finish - Mating: Nickel
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm)
Insulation Height: 1.377" (34.98mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.359" (9.12mm)
auf Bestellung 5158 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DTF15-12PA TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Gray, Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm), Contact Finish - Mating: Nickel, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm), Insulation Height: 1.377" (34.98mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.359" (9.12mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 889 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
tariffCode: 85366930
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktmaterial: Kupferlegierung
IP-Schutzart: IP68
usEccn: EAR99
Nennstrom: -
Anzahl der Kontakte: 12Kontakt(e)
euEccn: NLR
Kontaktüberzug: Nickel
Kfz-Steckverbindergehäuse: Gerade Buchse
Produktpalette: DTF Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Steckverbindermaterial: Nylon 4.6 (Polyamid 4.6), glasfaserverstärkt
Nennspannung: 12VDC