Produkte > TE CONNECTIVITY > DTF15-12PB
DTF15-12PB
DTF15-12PB TE Connectivity
dtf15-12pa.pdf
Hersteller: TE Connectivity
Conn Rectangular PIN 12 POS 4.44mm Solder ST Thru-Hole Package
auf Bestellung 2240 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 280
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DTF15-12PB TE Connectivity
Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM, Packaging: Tray, Features: Board Guide, Connector Type: Header, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Holder, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm), Contact Finish - Mating: Nickel, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm), Insulation Height: 1.377" (34.98mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.359" (9.12mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 529 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
DTF15-12PB DTF15-12PB Hersteller : TE Connectivity Deutsch Connectors product-DTF15-12PB.datasheet.pdf Description: CONN HEADER VERT 12POS 4.44MM
Packaging: Tray
Features: Board Guide
Connector Type: Header
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Latch Holder
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.175" (4.44mm)
Contact Finish - Mating: Nickel
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.125" (3.18mm)
Insulation Height: 1.377" (34.98mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.359" (9.12mm)
auf Bestellung 3622 Stücke:
DTF15-12PB DTF15-12PB Hersteller : TE Connectivity dtf15-12pa.pdf Conn Rectangular PIN 12 POS 4.44mm Solder ST Thru-Hole Package