DTS 24 W 13-04 PN TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS-1.pdf
Hersteller: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: DTS 24 W 13-04 PN
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 13-4
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Primary Material: Metal
Produktbewertung abgeben
Technische Details DTS 24 W 13-04 PN TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: DTS 24 W 13-04 PN, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 13-4, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote DTS 24 W 13-04 PN