DTS26F19-35SA TE Connectivity Deutsch Connectors
DTS-1.pdf
Hersteller: TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: CONN PLUG FMALE 66POS GOLD CRIMP
auf Bestellung 682 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DTS26F19-35SA TE Connectivity Deutsch Connectors
Description: DTS 26 F 19-35 SA, Packaging: Bulk, Features: Coupling Nut, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Voltage Rating: 400VAC, 550VDC, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 66, Orientation: A, Shell Size - Insert: 19-35, Operating Temperature: -65°C ~ 200°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Electroless Nickel, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-38999 Series III.
Weitere Produktangebote DTS26F19-35SA
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DTS 26 F 19-35 SA Hersteller : TE Connectivity Deutsch Connectors DTS-1.pdf Description: DTS 26 F 19-35 SA
Packaging: Bulk
Features: Coupling Nut
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Voltage Rating: 400VAC, 550VDC
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 66
Orientation: A
Shell Size - Insert: 19-35
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C