DZ23C12-HE3-08
DZ23C12-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
dz23_series.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 300MW SOT23
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 1 Pair Common Cathode
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Last Time Buy
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9 V
auf Bestellung 27000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DZ23C12-HE3-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 300MW SOT23, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Cathode, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Last Time Buy, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 59843 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
DZ23C12-HE3-08 DZ23C12-HE3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division dz23_series.pdf Description: DIODE ZENER 12V 300MW SOT23
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Part Status: Last Time Buy
Power - Max: 300 mW
Mindestbestellmenge: 31
DZ23C12-HE3-08 DZ23C12-HE3-08 Hersteller : Vishay dz23.pdf Zener Diode Dual Common Cathode 12V 5% 7Ohm 300mW Automotive AEC-Q101 3-Pin SOT-23 T/R