Produkte > VISHAY > DZ23C5V6-E3-08
DZ23C5V6-E3-08
DZ23C5V6-E3-08 Vishay
dz23.pdf
Hersteller: Vishay
Zener Diode Dual Common Cathode 5.6V 5% 10Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DZ23C5V6-E3-08 Vishay
Description: DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Cathode, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V.
Weitere Produktangebote DZ23C5V6-E3-08
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DZ23C5V6-E3-08 DZ23C5V6-E3-08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division dz23_series.pdf Description: DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Configuration: 1 Pair Common Cathode
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V