Produkte > VISHAY SEMICONDUCTORS > DZ23C5V6-G3-18
DZ23C5V6-G3-18
DZ23C5V6-G3-18 Vishay Semiconductors
dz23-g_series.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Zener Diodes 5.6Volt 0.3 Watt 5%
auf Bestellung 9740 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details DZ23C5V6-G3-18 Vishay Semiconductors
Description: DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 1 Pair Common Cathode, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V, Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms, Supplier Device Package: SOT-23-3, Part Status: Active, Power - Max: 300 mW, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
DZ23C5V6-G3-18 DZ23C5V6-G3-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division dz23-g_series.pdf Description: DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Configuration: 1 Pair Common Cathode
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 5.6 V
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Supplier Device Package: SOT-23-3
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 1 V
auf Bestellung 9140 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
DZ23C5V6-G3-18 DZ23C5V6-G3-18 Hersteller : Vishay dz23g.pdf Zener Diode Dual Common Cathode 5.6V 5% 40Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Impedance (Max) (Zzt): 40 Ohms
Part Status: Active
Power - Max: 300 mW