Produkte > PRYSMIAN GROUP > E1508S.18.03
E1508S.18.03 Prysmian Group
Hersteller: Prysmian Group
Description: CABLE 8COND 18AWG RED 100'
Features: Rip Cord
Packaging: Bulk
Length: 100.0' (30.5m)
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: Solid
Operating Temperature: -20°C ~ 75°C
Number of Conductors: 8
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.230" (5.84mm)
Usage: Alarm, Safety
Conductor Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Ratings: ASTM B-3
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm)
Conductor Material: Copper, Annealed Bare
Jacket Color: Red
Voltage: 300 V
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E1508S.18.03 Prysmian Group
Description: CABLE 8COND 18AWG RED 100', Features: Rip Cord, Packaging: Bulk, Length: 100.0' (30.5m), Wire Gauge: 18 AWG, Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Conductor Strand: Solid, Operating Temperature: -20°C ~ 75°C, Number of Conductors: 8, Cable Type: Multi-Conductor, Jacket (Insulation) Diameter: 0.230" (5.84mm), Usage: Alarm, Safety, Conductor Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC), Ratings: ASTM B-3, Jacket (Insulation) Thickness: 0.0150" (0.381mm), Conductor Material: Copper, Annealed Bare, Jacket Color: Red, Voltage: 300 V.