Produkte > OMRON > E2K-C25MY1
E2K-C25MY1
E2K-C25MY1 OMRON
e2k-c.pdf
Hersteller: OMRON
Category: Capacitive Sensors
Description: Sensor: capacitive; Range: 3÷25mm; 90÷250VAC; OUT: 2-wire NO; 2m
Type of sensor: capacitive
Kind of forehead: embedded
IP rating: IP67
Switch housing: Ø34
Operating temperature: -25...70°C
Range: 3...25mm
Max. operating current: 200mA
Lead length: 2m
Switching frequency max: 10Hz
Supply voltage: 90...250V AC
Output configuration: 2-wire NO
Body material: ABS
Connection: cables
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E2K-C25MY1 OMRON
Category: Capacitive Sensors, Description: Sensor: capacitive; Range: 3÷25mm; 90÷250VAC; OUT: 2-wire NO; 2m, Type of sensor: capacitive, Kind of forehead: embedded, IP rating: IP67, Switch housing: Ø34, Operating temperature: -25...70°C, Range: 3...25mm, Max. operating current: 200mA, Lead length: 2m, Switching frequency max: 10Hz, Supply voltage: 90...250V AC, Output configuration: 2-wire NO, Body material: ABS, Connection: cables.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E2K-C25MY1 E2K-C25MY1 Hersteller : Omron Automation and Safety e2k-c_long-distance_capacitive_proximity_sensor_datasheet_en.pdf Description: SENSOR PROX CAP 3MM-25MM CYLIND
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylinder
Output Type: SCR-NO, 2-Wire
Sensing Distance: 0.118" ~ 0.984" (3mm ~ 25mm)
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Cable Leads
Voltage - Supply: 90 VAC ~ 250 VAC
Material - Body: Plastic
Sensor Type: Capacitive
Ingress Protection: IP66
Indicator: LED
Response Frequency: 10Hz
auf Bestellung 423 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
E2K-C25MY1 E2K-C25MY1 Hersteller : Omron Automation and Safety e2k-c_long-distance_capacitive_proximity_sensor_datasheet_en.pdf Proximity Sensors - Industrial CapacitiveProxSensor 4mm 3-25mm AC2W-NO