Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D101HPN562MA92M
E32D101HPN562MA92M
E32D101HPN562MA92M United Chemi-con
u32d_web.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 5600uF 100V 20% (35 X 92mm) Screw Terminal 0.0231 Ohm 10040mA 2000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D101HPN562MA92M United Chemi-con
Description: CAP ALUM 5600UF 20% 100V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 23.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm), Capacitance: 5600 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.04 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.3532 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D101HPN562MA92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D101HPN562MA92M Hersteller : Chemi-Con U32D Series.pdf Description: CAP ALUM 5600UF 20% 100V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 23.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm)
Capacitance: 5600 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.3532 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
E32D101HPN562MA92M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-1062129.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600uF 100 Volt