Produkte > CHEMI-CON > E32D151HPN171TA54U
E32D151HPN171TA54U
E32D151HPN171TA54U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 170UF 150V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm)
Capacitance: 170 µF
Voltage - Rated: 150 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D151HPN171TA54U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 170UF 150V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm), Capacitance: 170 µF, Voltage - Rated: 150 V.