Produkte > CHEMI-CON > E32D251HPN103MDB7M
E32D251HPN103MDB7M Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.74 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.7834 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D251HPN103MDB7M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.74 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.7834 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D251HPN103MDB7M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D251HPN103MDB7M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-218321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 250 Volt