Produkte > CHEMI-CON > E32D251HPN471MA41M
E32D251HPN471MA41M Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SCREW CH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 273mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.625" (41.28mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.89 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8728 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D251HPN471MA41M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 250V SCREW CH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 273mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.625" (41.28mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.89 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8728 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D251HPN471MA41M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D251HPN471MA41M Hersteller : United Chemi-Con Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 470uF 250 Volt