Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D350HPN224ME92M
E32D350HPN224ME92M United Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 220000uF 35 Volt
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D350HPN224ME92M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm), Capacitance: 220000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 25.19 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 28.2128 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D350HPN224ME92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D350HPN224ME92M Hersteller : Chemi-Con U32D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm)
Capacitance: 220000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 25.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 28.2128 A @ 50 kHz