Produkte > CHEMI-CON > E32D351HPN181MA41M
E32D351HPN181MA41M Chemi-Con
U32D Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 882.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.625" (41.28mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.43 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.1736 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D351HPN181MA41M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 180UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 882.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.625" (41.28mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.43 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.1736 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D351HPN181MA41M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D351HPN181MA41M Hersteller : United Chemi-Con U32D Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 180UF 350V