Produkte > CHEMI-CON > E32D351HPN392ME92M
E32D351HPN392ME92M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.58 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.0816 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D351HPN392ME92M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 44mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.661" (93.00mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 10.58 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.0816 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D351HPN392ME92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D351HPN392ME92M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-218321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3900uF 350 Volt