Produkte > CHEMI-CON > E32D401CPN103MEM9M
E32D401CPN103MEM9M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D401CPN103MEM9M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote E32D401CPN103MEM9M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D401CPN103MEM9M Hersteller : United Chemi-Con U32D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 400 Volt