Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D451HPN242TEA5M
E32D451HPN242TEA5M United Chemi-Con
1061909384505b66a161392-218321.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2400uF 450 Volt
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D451HPN242TEA5M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2400 µF, Voltage - Rated: 450 V.
Weitere Produktangebote E32D451HPN242TEA5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D451HPN242TEA5M Hersteller : Chemi-Con U32D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 2400UF 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2400 µF
Voltage - Rated: 450 V