Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D500HPN103MA54M
E32D500HPN103MA54M
E32D500HPN103MA54M United Chemi-con
u32d_web.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 10000uF 50V 20% (35 X 54mm) Screw Terminal 0.0303 Ohm 7250mA 2000h 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D500HPN103MA54M United Chemi-con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 50V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 30.3mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.12 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D500HPN103MA54M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D500HPN103MA54M Hersteller : Chemi-Con U32D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 50V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 30.3mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.12 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
E32D500HPN103MA54M E32D500HPN103MA54M Hersteller : Chemi-Con UNCHS01027_1-2524876.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 50 Volt
E32D500HPN103MA54M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-218321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 50 Volt