Produkte > CHEMI-CON > E32D630HPN224MEM9M
E32D630HPN224MEM9M
E32D630HPN224MEM9M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220000UF 20% 63V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 4mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 220000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 53.86 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 60.32 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D630HPN224MEM9M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 220000UF 20% 63V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 4mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 220000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 53.86 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 60.32 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D630HPN224MEM9M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D630HPN224MEM9M Hersteller : United Chemi-Con U32D%20Series.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 220000uF 63 Volt