Produkte > UNITED CHEMI-CON > E32D630HPN473MCB7M
E32D630HPN473MCB7M
E32D630HPN473MCB7M United Chemi-con
u32d_web.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Lytic 47000uF 63V 20% (50.8 X 117mm) Screw Terminal 0.0069 Ohm 23000mA 2000h 105°C
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D630HPN473MCB7M United Chemi-con
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm), Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 23 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 25.76 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D630HPN473MCB7M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D630HPN473MCB7M Hersteller : Chemi-Con U32D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 47000UF 20% 63V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.625" (117.48mm)
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 23 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 25.76 A @ 50 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
E32D630HPN473MCB7M Hersteller : United Chemi-Con U32D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 47000uF 63 Volt