Produkte > CHEMI-CON > E32D800HPS103MC67M
E32D800HPS103MC67M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 80V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 10.19 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.4128 A @ 50 kHz