Produkte > CHEMI-CON > E32D800LPN472MA67M
E32D800LPN472MA67M Chemi-Con
U32D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SCREW CH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 31.7mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.51 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.9422 A @ 50 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E32D800LPN472MA67M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 80V SCREW CH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 31.7mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.51 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.9422 A @ 50 kHz.
Weitere Produktangebote E32D800LPN472MA67M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E32D800LPN472MA67M Hersteller : United Chemi-Con 1061909384505b66a161392-218321.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uF 80 Volt