Produkte > CHEMI-CON > E36D160HPB683MA79M
E36D160HPB683MA79M Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 16V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 15.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.68 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.352 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D160HPB683MA79M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68000UF 20% 16V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 15.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.68 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.352 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D160HPB683MA79M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D160HPB683MA79M E36D160HPB683MA79M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 68000uF 16 Volt