Produkte > CHEMI-CON > E36D201LPN123TE92M
E36D201LPN123TE92M Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 12000UF 200V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 14.49 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 20.286 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D201LPN123TE92M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 12000UF 200V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 17mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 14.49 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 20.286 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D201LPN123TE92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D201LPN123TE92M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 12000uF 200 Volt