Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D201LPN472TD79M
E36D201LPN472TD79M
E36D201LPN472TD79M United Chemi-Con
1687836876505b6669848e0-1100623.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4700uF 200 Volt
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D201LPN472TD79M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 200V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 200 V.
Weitere Produktangebote E36D201LPN472TD79M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D201LPN472TD79M E36D201LPN472TD79M Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 200V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 200 V