Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D250LPN683TC92M
E36D250LPN683TC92M
E36D250LPN683TC92M United Chemi-Con
1687836876505b6669848e0-1100623.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 68000uF 25 Volt
auf Bestellung 94 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D250LPN683TC92M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68000UF 25V SCREW CHAS, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.875" (22.22mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 68000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 12.2 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 17.08 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D250LPN683TC92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D250LPN683TC92M E36D250LPN683TC92M Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 68000UF 25V SCREW CHAS
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.875" (22.22mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 68000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 12.2 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 17.08 A @ 3 kHz