Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D251HPN103ME92M
E36D251HPN103ME92M United Chemi-Con
1687836876505b6669848e0-1100623.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 250 Volt
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D251HPN103ME92M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 18.8mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.22 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 18.508 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D251HPN103ME92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D251HPN103ME92M Hersteller : Chemi-Con U36D Series.pdf Description: CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 18.8mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.22 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 18.508 A @ 3 kHz