Produkte > CHEMI-CON > E36D251LPN402TED0M
E36D251LPN402TED0M Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4000UF 250V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 4000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D251LPN402TED0M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4000UF 250V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 4000 µF, Voltage - Rated: 250 V.
Weitere Produktangebote E36D251LPN402TED0M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D251LPN402TED0M E36D251LPN402TED0M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4000uF 250 Volt