Produkte > CHEMI-CON > E36D351LPN392TE92M
E36D351LPN392TE92M Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 350V SCREW CHAS
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 49.9mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 3900 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.54 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 13.356 A @ 3 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D351LPN392TE92M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 350V SCREW CHAS, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 49.9mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 3900 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.54 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 13.356 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D351LPN392TE92M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D351LPN392TE92M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3900uF 350 Volt