Produkte > CHEMI-CON > E36D400LPN632UA54N
E36D400LPN632UA54N Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6300UF 40V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm)
Capacitance: 6300 µF
Voltage - Rated: 40 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D400LPN632UA54N Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6300UF 40V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.402" (61.00mm), Capacitance: 6300 µF, Voltage - Rated: 40 V.
Weitere Produktangebote E36D400LPN632UA54N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D400LPN632UA54N E36D400LPN632UA54N Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 6300uF 40 Volt