Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D401LPN122TEE3M
E36D401LPN122TEE3M United Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 400V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1200 µF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D401LPN122TEE3M United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1200UF 400V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1200 µF, Voltage - Rated: 400 V.
Weitere Produktangebote E36D401LPN122TEE3M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D401LPN122TEE3M E36D401LPN122TEE3M Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 400 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
E36D401LPN122TEE3M E36D401LPN122TEE3M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 1200uF 400 Volt