Produkte > CHEMI-CON > E36D500HPC124MDA5M
E36D500HPC124MDA5M Chemi-Con
U36D%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120000UF 20% 50V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.125" (28.58mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 120000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 15.71 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 21.994 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D500HPC124MDA5M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 120000UF 20% 50V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.125" (28.58mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 6.6mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 120000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 15.71 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 21.994 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D500HPC124MDA5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D500HPC124MDA5M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 120000uF 50 Volt