Produkte > CHEMI-CON > E36D500LPN333MAA5M
E36D500LPN333MAA5M Chemi-Con
U36D Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 50V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.57 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 11.998 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D500LPN333MAA5M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 50V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 12.1mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.57 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 11.998 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D500LPN333MAA5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D500LPN333MAA5M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 33000uF 50 Volt