Produkte > CHEMI-CON > E36D500LPN562UA54U
E36D500LPN562UA54U
E36D500LPN562UA54U Chemi-Con
1687836876505b6669848e0.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5.6MF 50V SCREW CHAS MT
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm)
Capacitance: 5.6 mF
Voltage - Rated: 50 V
auf Bestellung 154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D500LPN562UA54U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 5.6MF 50V SCREW CHAS MT, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.126" (54.00mm), Capacitance: 5.6 mF, Voltage - Rated: 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D500LPN562UA54U Hersteller : Chemi-Con 1687836876505b6669848e0.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 5600UF 50V 50%