Produkte > CHEMI-CON > E36D501CSN103MFM9M
E36D501CSN103MFM9M Chemi-Con
U36D Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm)
Capacitance: 10000 µF
Voltage - Rated: 500 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D501CSN103MFM9M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 10000UF 20% 500V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.500" Dia (88.90mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 8.625" (219.08mm), Capacitance: 10000 µF, Voltage - Rated: 500 V.
Weitere Produktangebote E36D501CSN103MFM9M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D501CSN103MFM9M E36D501CSN103MFM9M Hersteller : Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 500 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
E36D501CSN103MFM9M E36D501CSN103MFM9M Hersteller : United Chemi-Con 1687836876505b6669848e0-1100623.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 10000uF 500 Volt