Produkte > CHEMI-CON > E36D600CPN683TEB7U
E36D600CPN683TEB7U
E36D600CPN683TEB7U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68000UF 60V SCREW
Tolerance: -10%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.606" (117.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 mF
Voltage - Rated: 60 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D600CPN683TEB7U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 68000UF 60V SCREW, Tolerance: -10%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.606" (117.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 mF, Voltage - Rated: 60 V.