Produkte > UNITED CHEMI-CON > E36D800HPN104MEE3N
E36D800HPN104MEE3N
E36D800HPN104MEE3N United Chemi-Con
1687836876505b6669848e0-1100623.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 80Volts 100000uF 76X143
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E36D800HPN104MEE3N United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.250" (31.75mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 100000 µF, Voltage - Rated: 80 V, Ripple Current @ Low Frequency: 21.42 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 29.988 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote E36D800HPN104MEE3N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E36D800HPN104MEE3N Hersteller : Chemi-Con U36D%20Series.pdf Description: CAP ALUM 100000UF 20% 80V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.250" (31.75mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 100000 µF
Voltage - Rated: 80 V
Ripple Current @ Low Frequency: 21.42 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 29.988 A @ 3 kHz