Produkte > UNITED CHEMI-CON > E37F501CPN332MDD0U
E37F501CPN332MDD0U United Chemi-Con
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 500V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 16.497 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37F501CPN332MDD0U United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 500V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 32mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.157" (131.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 16.497 A @ 10 kHz.