Produkte > CHEMI-CON > E37L401CGN602MDE34
E37L401CGN602MDE34 Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6MF 20% 400V SCREW CHAS
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.126" (28.60mm)
Lifetime @ Temp.: 13000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm)
Capacitance: 6 mF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E37L401CGN602MDE34 Chemi-Con
Description: CAP ALUM 6MF 20% 400V SCREW CHAS, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.126" (28.60mm), Lifetime @ Temp.: 13000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.630" (143.00mm), Capacitance: 6 mF, Voltage - Rated: 400 V.