Produkte > AUTONICS > E40H12-1000-6-L-5
E40H12-1000-6-L-5
E40H12-1000-6-L-5 AUTONICS
E40-series.pdf E40-series-INS.pdf
Hersteller: AUTONICS
Category: Encoders
Description: Encoder: incremental; Usup: 5VDC; 1000imp/revol; OUT: linear; IP50
Body dimensions: Ø40x40mm
IP rating: IP50
Operating temperature: -10...70°C
Switching frequency max: 300kHz
Type of encoder: incremental
Output configuration: linear
Sensors features: blind hollow shaft Ø12mm
Lead length: 2m
Supply voltage: 5V DC
Resolution: 1000imp/revol.
Connection: cables
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E40H12-1000-6-L-5 AUTONICS
Category: Encoders, Description: Encoder: incremental; Usup: 5VDC; 1000imp/revol; OUT: linear; IP50, Body dimensions: Ø40x40mm, IP rating: IP50, Operating temperature: -10...70°C, Switching frequency max: 300kHz, Type of encoder: incremental, Output configuration: linear, Sensors features: blind hollow shaft Ø12mm, Lead length: 2m, Supply voltage: 5V DC, Resolution: 1000imp/revol., Connection: cables.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
E40H12-1000-6-L-5 E40H12-1000-6-L-5 Hersteller : Autonics E40H.pdf Description: ENCODER 40MM 1000PPR 5VDC
Packaging: Box
Output Type: Quadrature Line Driver with Index (Incremental)
Mounting Type: Chassis Mount
Orientation: User Selectable
Termination Style: Cable
Voltage - Supply: 5V