Produkte > CHEMI-CON > E91F501VND471MB65U
E91F501VND471MB65U
E91F501VND471MB65U Chemi-Con
U91FD-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 178mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 500 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.147 A @ 100 kHz
auf Bestellung 320 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details E91F501VND471MB65U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 500V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 178mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 2.657" (67.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 500 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.147 A @ 100 kHz.