Produkte > CHEMI-CON > E92F401VSD152MB80U
E92F401VSD152MB80U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.5MF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.248" (82.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1.5 mF
Voltage - Rated: 400 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details E92F401VSD152MB80U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1.5MF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In - 4 Lead, Size / Dimension: 1.575" Dia (40.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.248" (82.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1.5 mF, Voltage - Rated: 400 V.